KandydaciStudenciPracownicyAbsolwenci

Wydział Leśny

 
 
 
 
 

Pozostałe organizacje

W ramach studiów doktoranckich działa Samorząd Doktorantów Uniwersytetu Rolniczego Samorząd doktorantów początkowo Akademii, a obecnie Uniwersytetu Rolniczego powstał w 2005 roku. W skład Samorządu wchodzą wszyscy doktoranci Uniwersytetu. W wyborach tajnych wybierają oni Zarząd Samorządu, który posiada władzę wykonawczą. Na zewnątrz Samorząd jest reprezentowany przez Przewodniczącego.

Pozostałymi organizacjami studenckimi Uniwersytetu Rolniczego są: Zespół Góralski "SKALNI", Chór Uniwersytetu Rolniczego, Akademicki Związek Sportowy, Zespół Sygnalistów Myśliwskich "HAGARD", Zespół instrumentalno-wokalny "Biesiada", Studenckie Koło Przyjaciół Dzieci oraz najmłodsza organizacja działająca na uczelni - Akademickie Koło PCK i Klub Honorowych Dawców Krwi.

Uniwersytet Rolniczy prowadzi dwie stołówki studenckie, oferuje 1548 miejsc w czterech domach studenckich UR: "Oaza", "Czwórka", "Młodość", "Bratniak" oraz 510 miejsc na osiedlu Złota Jesień i na miasteczku AGH. Akademiki "Oaza" i "Czwórka" znajdujące się na Campusie przy al. 29 Listopada posiadają nowoczesną infrastrukturę, a także wiele udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Opłatę za miejsce w domu studenckim ustala corocznie prorektor ds. dydaktycznych i studenckich w porozumieniu z Uczelnianą Radą Samorządu Studentów. W bieżącym roku akademickim opłaty wynoszą od 260 do 300 zł za miesiąc w zależności od domu studenckiego i pokoju jedno-, dwu- lub trzyosobowego. Na terenie Campusu UR znajduje się klub akademicki "ARKA", gdzie odbywają się wszystkie imprezy kulturalne studentów UR.

Sprawy związane ze sportem i rekreacją są prowadzone przez AZS i Studium Wychowania Fizycznego. W skład bazy sportowej Uniwersytetu Rolniczego wchodzą: boisko asfaltowe na terenie Campusu, sala gimnastyczna przy al. Mickiewicza, dwie siłownie - dla kobiet i mężczyzn. W ramach zajęć z wychowania fizycznego studenci mogą wybrać: fitness, koszykówkę, piłkę nożną, piłkę ręczną, siatkówkę, pływanie, taniec, kulturystykę kobiet i mężczyzn, tenis stołowy, wycieczki rowerowe, jeździectwo, narciarstwo. Dla studentów, którzy ze względu na stan zdrowia wymagają zajęć rehabilitacyjnych (skierowanie od lekarza) Studium prowadzi takie zajęcia na pływalni.

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie 31-120 Kraków, Al. Mickiewicza 21, fax: 12 633 62 45, 2009-2017    Redaktor    Polityka cookies